Yayınevleri

Tüm Kategoriler

Üye Girişi

E-Posta
Şifre
  Ödeme Seçenekeleri
  Son Tekrar Soru Bankası
  Bilinç6 Kaymakamlık Seti
  Hakimlik Kampı
  Külliyat Adli Soru
  Kaymakamlık Kampı
  Konsensus Adli-İdari
  İdari Hakimlik Kampı
  Konsensus KPSS
  KPSS A Hukuk Konu
  Adli Hakimlik Seti
  İdari Hakimlik Seti
  KPSS A Nokta Atış Soru Seti
  Eğitim Bilimleri Konu
  Adli ve İdari Hakimlik
  Ücretsiz Kargo

Haberler

Kelepir Ürün İadesizdir - KPSS Hukuk Soru Bankası Özel Hukuk Keskinsoy - Yıldırım Savaş Yayınları

Fiyatı düştüğünde e-posta ile haber ver
Kelepir Ürün İadesizdir - KPSS Hukuk Soru Bankası Özel Hukuk Keskinsoy - Yıldırım Savaş Yayınları

"Kelepir Ürün İadesizdir - KPSS Hukuk Soru Bankası Özel Hukuk Keskinsoy - Yıldırım Savaş Yayınları"

9786054974559
 • Ürün Fiyatı
 • 8.00 TL
 • Piyasa Fiyatı
 • 40.00 TL
 • Havale ile
 • 7.92 TL
 • Yayınevi
 • Savaş Yayınları - Kelepir
 • Satılan Adet Miktarı
 • 41
 • Yazar
 • Ömer Keskinsoy
  Abdülkerim Yıldırım
Adet
Kelepir Ürün İadesizdir - KPSS Hukuk Soru Bankası Özel Hukuk Keskinsoy - Yıldırım Savaş Yayınları


Özellikler
Yorumlar
Taksitler
İlgiliÜrünler
Kelepir Ürün - KPSS Hukuk Soru Bankası Özel Hukuk Keskinsoy - Yıldırım Savaş Yayınları

İçindekiler
- Medeni Hukuk
- Borçlar Hukuku
- Ticaret Hukuku
- İcra ve İflas Hukuku


Kamuoyunda 5. Yargı Paketi olarak bilinen 06.03.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la yapılan değişiklikler ve yine 06.28.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6545 sayılı Türk Ceza Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la yapılan değişiklikler kapsamında güncellenmiştir. Ayrıca Ayrıca 11 Eylül 2014 günü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı Kanun hükümleri de bu baskıda göz önünde bulundurulmuştur.

DOKUZUNCU BASKIYA ÖNSÖZ
Kariyer elde etme gayesiyle çalışan genç arkadaşlarımızın bugüne değin kitabın 8 baskısına gösterdiği alaka, 9 uncu baskının hazırlanması aşamasında bizi ziyadesiyle özenli ve sorumluluk bilinci içinde hareket etmeye sevk etmiştir.
Sorumluluk bilincimizin bir gereği olarak ve kariyer sınavlarına hazırlanmakta olan aday adayı arkadaşlarımızın teveccühlerine daha fazla layık olmak maksadıyla, kitapta yer alan sorular büyük bir hassasiyetle gözden geçirilmiş ve gereken düzeltmeler yapılmıştır. Aynı gayeyle, özellikle 5 inci yargı paketi kapsamında getirilen yenilikler başta olmak üzere mevzuattaki değişiklikler ve kitabın 8 inci baskısından sonra yapılan sınavlardaki soru stilleri dikkate alınmak suretiyle her bölüm için yeni sorular kitaba ilave edilmiştir. Kitap içerisinde yer alan soruların ve cevap kısmındaki açıklamaların, sadece soru çözme tekniğini geliştirmek amacıyla değil, aynı zamanda klasik sınavlar için de yeterli olacak düzeyde bilgi ihtiva edici olmasına özen gösterilmiştir.  Bu doğrultuda olmak üzere yargı kararları çerçevesinde bilgiler verilmesi ve yeni sorular hazırlanması hususları da göz ardı edilmemiştir.
İfade edilmelidir ki; 06.03.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ve 06.28.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6545 sayılı Türk Ceza Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” başta olmak üzere diğer değişiklikler sonucu Ceza (mesela bazı suçların suç olmaktan çıkarılması, bazılarının isimlerinin değiştirilmesi, bazılarının ise yeniden düzenlenmesi gibi), CMK (mesela koruma tedbirleri ve CMK ile bağlantılı olarak Adlî Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun’daki değişikliklerle sulha ceza mahkemelerinin kaldırılmış olması ve asliye ceza ile ağır ceza mahkemelerinin görev alanlarının yeninden belirlenmesi gibi) ve İdari Yargı (mesela, ivedi yargılama usulü, istinaf gibi) mevzuatı bakımından pek önemli yenilikler söz konusu olmuştur. 
Önemle belirmek gerekir ki, 2013 yılında Bilgi Edinme Kanunu’nda yapılan değişiklik gereği aynı yılın son çeyreğinden beri ÖSYM’nin yaptığı sınavların soruları artık yayınlamamaktadır. Bu bağlamda bu baskıdaki yeniliklerden biri her bir ders alanı için ortalama %40 ila %60 arasında soru artışı yapılmış olmasıdır. Bundaki amacımız; sınav sorularının yayınlanmamasının oluşturduğu boşluğu doldurmak ve farklı ihtimaller dahilinde soru hazırlayarak sınavlara hazırlanan aday adaylarına daha çok katkı sağlamaktır. Elinizdeki bu baskıdaki diğer yenilik ise; Adli Yargı Hâkimliği, İdari Yargı Hâkimliği ve KPSS olmak üzere alan farklılıkları göz önünde bulundurularak tasnif yapılmış olmasıdır. Bunların yanı sıra diğer baskılardan farklı olarak bu baskıda; ihtisas alanına göre dersler alt başlıklara ayrılmış (Anayasa Hukuku - Anayasa Yargısı, İdare Hukuku-İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku Genel Hükümler - Ceza Hukuku Özel Hükümler, Borçlar Hukuku Genel Hükümler - Borçlar Hukuku Özel Hükümler, Medeni Usul Hukuku-İcra ve İflas Hukuku gibi) ve bu doğrultuda sistematik açıdan değişiklik gerçekleştirilmiştir.
Sınavlara çalışma metodu ve yaklaşımı açısından katkı sağlayıcı olduğu düşüncesiyle bazı hususları ifade etmekte yarar görüyoruz. Mermeri aşındıran asıl gücün damlaların sürekliliği olduğu, hakeza iyiliğin az da olsa daimi olanının daha evla olduğu, dolayısıyla çalışmanın da azda olsa istikrarlı ve sürekli olanının hedefe ulaşmayı muhtemel olmaktan mutlaklığa tebdil edici olacağı ifade edilmelidir.
Rotası belli olmayan bir gemiye hiçbir rüzgârın yardım etmeyeceği, hakeza doğru yolda yürüyen kaplumbağanın, yanlış yolda koşan yarış atını geçeceği de bir gerçektir. Gayemiz; bu kitaptaki soruların ve bilgilerin; hedefini belirlemiş ve rotasında seyreden bir gemi gibi, fırtınalı sınav maratonunda doğru yolda yürüyen kaplumbağanın yanlış yolda koşan atı geçeceği gerçeği göz ardı edilmeden, aday adayı arkadaşlarımızı hedeflerinden alıkoyacak tehlikeli rüzgârlara karşı korumaktır.
Bu düşünceler ışığında hazırlanan kitabın 9 uncu baskısının amacına ulaşacağı arzusu içerisinde olduğumuzu ifade ederek, sınavlara hazırlanan genç arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Ayrıca bu baskıda, okuyucuyu celbedici olacak şekilde yeni bir dizgi ve tasarımın ortaya konmasında emeği geçen herkese, süreci gayet özverili bir şekilde takip eden Savaş Yayınevi ekip sorumlusu Ümmühan EROĞLU’na, hususiyle de Yayınevi sahibi Sayın Barış GEZERKAYA’ya  teşekkür ediyoruz.
 
Eylül 2014
Abdülkerim YILDIRIM                                      Ömer KESKİNSOY 

 
 • Baskı Tarihi
 • 2015
 • Baskı Sayısı
 • 9. Baskı
 • Yayınevi
 • Savaş Yayınevi
 • Yazar
 • Ömer Keskinsoy
 • Sayfa Sayısı
 • 682
 • Ebat
 • 16x24
 • Cilt
 • Sıvama Cilt

Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!